Dom Akuratny

FUNKCJA: Budynek mieszkalny jednorodzinny
LOKALIZACJA: Siemianowice Śląskie

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA Z GARAŻEM: 195m2
POWIERZCHNIA DZIAŁKI: 1200m2
ROK: 2015

INWESTOR: Inwestor prywatny

AUTOR: mgr arch.Paweł Lis

foto: Pawel Lis Architekci

            Dom miał mieć skromny program funkcjonalny i być oszczędny w formie. Poprostu ,,szyty na miarę nowych czasów’’. Na działce musiało pozostać miejsce na drugi budynek mieszkalny.

Ten niewielki dom o charakterze minimalistycznym to pierwsza koncepcja na dwupoziomowy dom dla inwestora z Siemianowic Śląskich. Pomysł na ten koncept to lekka bryła piętra postawiona na przedłużonej bocznej scianie parteru i bryle garażu. Wysunięcie piętra spowodowało, że strefa dzienna stała sie bardziej intymna, otrzymując możliwość lepszej ochrony przed słońcem czy deszczem.

Na parterze umiejscowiono pokój dzienny z jadalnią i kuchnią oraz gabinet. Na piętrze znajdują się 3 sypialnie i łazienka. Dach nad garażem daje możliwosc wykonania tarasu.

W celu zmniejszenia strat ciepła zastosowano panele poliuretanowe, okienny pakiet 3 szybowy w cieplych profilach aluminiowych i rekuperacje.

Powstal dom "akuratny" co oznacza w gwarze śląskiej "taki jak trzeba". Ten kameralny projekt domu jednorodzinnego  to odpowiedź na nowe trendy w myśleniu o dopasowanej przestrzeni dla wspólczesnej rodziny 2+1 czy 2+2. Naszym zdaniem teraz ta ekonomiczna przestrzen to 165m2 + garaż.

^
Ta strona używa plików cookies. Polityka prywatności Zamknij