Obróć urządzenie do pozycji poziomej
closeINFO PAWILON W JOZEFOSŁAWIU

FUNKCJA: Budynek mieszkalny jednorodzinny
LOKALIZACJA: Józefosław, Warszawa

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 485m2
POWIERZCHNIA DZIAŁKI: 3000m2
ROK:  luty 2018

INWESTOR: Prywatny

ARCHITEKT: mgr arch. Paweł Lis

KONSTRUKCJA: mgr inż. Daniel Chmiel

wizualizacje: Grzegorz Lis

Duża regularna działka na warszawskim Jozefoslawiu dała mozliwosc do zaprojektowania  pawilonu w ksztalcie rozciągniętej litery ,,L,, z rownoległą nadbudową nad parterem od strony południa. W parterze w skrzydle południowym zlokalizowane są: salon, jadalnia kuchnia i gabinet. W skrzydle wschodnim: pokoj gościnny, sala fitnes i pracownia. Na przecięciu obu sekcji znajduje się holl wejsciowy oraz pomieszczenia gospodarcze z garażem 3 -stanowiskowym. Na piętrze znajduje się pokoj dziecka z garderobą i lazienką, asypialnia z garderobą i łazienką oraz pralnia.

Dzieki ustawieniu budynku w ksztalcie litery "L" -skrzydłem wschodnim od strony wjazdu, udało się stworzyc dobrze nasłoneczniony intymny dziedziniec. Dzięki mocnemu przeszklenie parteru i piętra skupia on uwage całego domu.

Energooszczędność to także cecha domu o dużej ilości okien. Podwyższono właściwości termiczne okien uzyskano stosując cieply profil aluminiowy i pakiet 3-szybowy. Dodatkowo zastosowano plyty izolacyjne PIR o współczynniku przewodzenia ciepla Lambda 0,022 W/(mK) oraz isomur w miejscu podparcia okien. W domu zaprojektowano rekuperacje. W parterze zastosowano szklo bezpieczne. Do wykończenia elewacji zastosowano płytkę klinkierową w kolorze kości słoniowej oraz lamele stalowe w formir pionowych żaluzji.

Mocno przeszklony budynek został zaprojektowany w prosty sposób i w oparty o przejrzystą funkcje. Całość dobrze wpisuje się w teren i dzięki lekkiej kompozycji zyskuje charakter zabudowy pawilonowej.

Projekt  jest w trakcie realizacji.