T Dom. Mrówcza 82.

FUNKCJA: 4 segmenty jednorodzinne w zabudowie szeregowej
LOKALIZACJA: ul. Mrówcza 82, Wawer, Warszawa
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 4 x 158m2
POWIERZCHNIA DZIALKI: 1282 m2
PROJEKT: 2018-2020.

INWESTOR: D3M INVESTMENT
AUTOR: mgr arch. Paweł Lis

wspolpraca: mgr arch. Łukasz Ługowski

KONSTRUKCJA: mgr inż. Daniel Chmiel

foto: Radek Gałczyński

 T DOM to prostopadłościenna, surowa bryła zaprojektowana na długiej działce przy ulicy Mrówczej 82 na warszawskim Wawrze. Kryje w sobie 4 segmenty mieszkalne w zabudowie szeregowej. Elewacja od strony ulicy wpisana jest w kształt litery T. 

Jednorodna struktura budynku nie pozwala na wyróżnienie poszczególnych lokali. Tworzy podłużny monolityczny blok "wytłoczony przez kształt elewacji bocznej" , który oparty jest na czterech sześcianach pełniących funkcję garaży. To definiuje nietypową architekturę całego założenia.

Każdy z dwupoziomowych lokali o powierzchni ponad 150 m2 ma na parterze wysokość 3 m. Mieści się tam strefa dzienna z jadalnią i otwartą kuchnią.  Całkowicie przeszklona ściana od strony południowej zapewnia dostęp do ogródka z tarasem.

Na piętrze w zależności od wariantu lokalu znajdują się trzy bądź cztery pokoje i dwie łazienki.

Wszystkie okna zostały zaprojektowane w pakiecie trzyszybowym w systemie ślusarki aluminiowej. Część z nich została zaopatrzona w system przesuwny typu HS. 

 W bocznych elewacjach budynków zaprojektowano charakterystyczne niewielkie balkony. Nad tarasami w parterze znajdują się drewniane pergole. Elewacje zostały wykończone ułożoną w pionowych rzędach płytką klinkierową. Nad i obok okien zastosowano płyty z alucobondu. Strefa wejścia została podkreślona przez fornirowane drzwi i szklane zadaszenie.

Miejsca parkingowe zlokalizowane są w garażach i pod nadwieszeniem piętra budynku.

 Architekturę budynku cechuje charakterystyczna forma, prostota i umiar.

^
Ta strona używa plików cookies. Polityka prywatności Zamknij