Obróć urządzenie do pozycji poziomej
closeINFO 3 WILLE MIEJSKIE. RYŻOWA 4, WARSZAWA

FUNKCJA: 3 Wille miejskie w zabudowie wielorodzinnej
LOKALIZACJA: Warszawa, Stare Włochy, ul. Ryżowa 4
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 2100m2
ROK: styczen 2018 

INWESTOR: MarsInvestment
AUTOR: mgr arch. Paweł Lis, mgr arch.Katarzyna Kmita

KONSTRUKCJA: ATK DESIGN

FOTO: ZVAVO

Zespoł 8-lokalowych, 3 willi miejskich projektowany na Starych Wlochach będzie się odwoływal do tradycji ceglanych domów z okresu międzywojennego. 3-kondygnacyjny budynek będzie miał elewacje pokryte cegla klinkierową ręcznie formowaną i płaskie dachy pokryte zielenią.

 Lokale mieszkalne mają wysokość 3m, a apartamenty na ostatnim piętrze będą posiadały duże tarasy . Wszystkie okna zostaly zaprojektowane w systemie ślusarki aluminiowej a część z nich zostala zaopatrzona w system przesuwny. W parterze willi zlokalizowane przy ulicy Ryżowej znajdują się lokale uslugowe. Garaże zostały zlokalizowane w kondygnacji podziemnej każdego z budynków.

,,Musielismy w tym przypadku znacznie ograniczyć role okna, która w naszym myśleniu o architekturze jest niezwykle istotna. Architektura wielorodzinna ma jednak swoje prawa a naczelnym z nich staje się ekonomia. Dzięki temu powstał jeden z bardziej surowych a zarazem wyrazistych projektów w naszym dorobku z którego jesteśmy bardzo zadowoleni”.

 Forma poszczególnych budynków została ukształtowana w oparciu o zasadę odejmowania brył w oparciu o kąt prosty. Pozwolilo to na uzyskanie surowej i dynamicznej architektury. To już kolejny projekt o wyważonej prostej formie pochodzący z pracowni PAWEL LIS ARCHITEKCI.