Mrówcza 58. Wawer

FUNKCJA: 4 segmenty jednorodzinne w zabudowie szeregowej
LOKALIZACJA: ul. Mrówcza 82, Wawer, Warszawa
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 4 x 158m2
POWIERZCHNIA DZIALKI: 1282 m2
PROJEKT: 2018/2020. W trakcie budowy

INWESTOR: D3M INVESTMENT
AUTOR: mgr arch. Paweł Lis

wspolpraca: mgr arch. Łukasz Ługowski

KONSTRUKCJA: mgr inż. Daniel Chmiel

fotowiz: MARJORAM

        T DOM to ascetyczna 2wu kondygnacyjna bryła zaprojektowana na długiej działce przy ulicy Mrówczej 82 na Wawrze w Warszawie. W jej skład wchodzą 4 segmenty mieszkalne w zabudowie szeregowej. Pomysł na kształt budynku zawarty jest w jego elewacji bocznej, która została wpisana w profil  litery T.  ,,Wytłoczony" profil tej litery tworzy trzon budynku, ktory w parterze podparty jest kostkami garaży. Taki pomysł na architekturę to odpowiedź na oczekiwania inwestora oraz warunki MPZP dotyczące tego obszaru opracowania.

Cztery ponad 150 metrowe lokale mają w parterze wysokość 3m i duże przeszklenia od strony tarasów. Wszystkie okna zostaly zaprojektowane jako 3 szybowe- dwukomorowe w systemie ślusarki aluminiowej. Część z nich zostala zaopatrzona w system przesuwny typu HS. Miejsca parkingowe zostały zlokalizowane w garażu i pod nadwieszeniem piętra budynków.

 W bocznych elewacjach budynków zostaly zaprojektowane charakterystyczne balkony. Nad tarasami w parterze zostały zamontowane drewniane pergole. Elewacje zostały wykończona płytką klinkierowa i płytami z alucobondu. Strefa wejścia została podkreślona przez fornirowane drzwi i szklane zadaszenie.

Architekturę budynku cechuje wyrazista forma, prostota i umiar.

^
This website uses cookies. Privacy policy Close