Obróć urządzenie do pozycji poziomej
closeINFO T DOM. MRÓWCZA 82.

FUNKCJA: 4 segmenty jednorodzinne w zabudowie szeregowej
LOKALIZACJA: ul. Mrówcza 82, Wawer, Warszawa
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 4 x 158m2
POWIERZCHNIA DZIALKI: 1282 m2
REALIZACJA: 2018. W trakcie realizacji

INWESTOR: D3M INVESTMENT
AUTOR: mgr arch. Paweł Lis

wspolpraca: mgr arch Łukasz Ługowski

KONSTRUKCJA: mgr inż. Daniel Chmiel

fotowiz: MARJORAM

        T DOM to prosta ascetyczna bryła zaprojektowana przy ulicy Mrówczej 82 na Wawrze w Warszawie, która kryje w sobie 4 segmenty mieszkalne w zabudowie szeregowej. Pomysł na kształt budynku oparty jest na jego elewacji bocznej wpisanej w profil  litery T.  ,,Wytłoczony" profil tej litery tworzy trzon budynku, ktory w parterze podparty jest kostkami garaży. Taki pomysł na budynek jest odpowiedzią na oczekiwania inwestora oraz wymagające warunki MPZP dotyczące tego obszaru opracowania.

Cztery ponad 150 metrowe lokale mają w parterze wysokość 3m i duże przeszklenia. Wszystkie okna zostaly zaprojektowane jako 3 szybowe- dwukomorowe w systemie ślusarki aluminiowej. Część z nich zostala zaopatrzona w system przesuwny typu HS. Miejsca parkingowe zostały zlokalizowane w garażu i na zewnątrz budynków.

 W bocznych elewacjach budynków zostaly zaprojektowane charakterystyczne balkony. Nad tarasami w parterze zostały zamontowane drewniane pergole. Elewacje zostały wykończona płytką klinkierowa i alucobondem a strefa wejścia została podkreślona przez fornirowe drzwi i szklane zadaszenie.

Architekturę budynku cechuje ascetyczna prostota i umiar.