Obróć urządzenie do pozycji poziomej

 

 

 

 

 

 

PAWEŁ LIS ARCHITEKCI to biuro projektowe, które tworzy współczesną architekturę o charakterze minimalistycznym. W realizacjach pracowni można odnaleźć echa prac wybitnych modernistów jak Mies van der Rohe, Marcel Breuer czy Richard Neutra.

Architektura jaka powstaje w pracowni jest pozbawiona nadmiaru formy i zbędnej treści. Nasze projekty cechuje oszczędna, wyrazista bryła i mocno przeszklena elewacja. Stosowanie surowych materiałów takich jak beton, stal, cegła, drewno czy prawdziwy kamień, pomaga wpisać budynki w ich otoczenie i nadać im bardziej kameralny charakter. Takie podejście architekta do procesu projektowego  powinno spowodować, że jego realizacje nie ulegną kulturowej czy modowej korozji i będą miały szanse stać się wartością samą w sobie.

Biuro specjalizuje się w projektowaniu obiektów mieszkaniowych oraz wnętrz.

Zawsze staramy się aby projekt wnętrza powstawał w zgodzie z charakterem budynku w jakim się znajduje. Na początku procesu twórczego bardzo ważne jest zrozumienie oczekiwań inwestora co w przypadku różnych upodobań i potrzeb pozwala nam tworzyć rzeczy niepowtarzalne. Mając jasne wyobrażenie o tym jaką chcemy tworzyć architekturę dbamy aby nasze realizacje były stylistycznie spójne.

„Staramy się dążyć do takiego stanu w strukturze budynku w jakim jego ulepszenie poprzez odjęcie czegokolwiek będzie niemożliwe. Takie działanie pozwala porządkować i redukować chaos w urbanistycznym krajobrazie, który często otacza obszar nowej inwestycji. Naszą intencją nie jest dekorowanie ale zmiana przestrzeni dookoła nas poprzez tworzenie wyrazistej i stabilnej w czasie architektury, stanowiącej nowy punkt odniesienia w jej krajobrazie. Nasza praca jest możliwa dzięki klientom, którzy pogłębiają swoją wrażliwość na współczesną architekturę i cieszą się jej tworzeniem razem z nami."

Biuro współpracuje z branżystami i z konstruktorami specjalizującymi się w nowoczesnych rozwiązaniach budowlanych. Pomaga to stosować w projektach nietypowe i śmiałe rozwiązania. Wszystkie projektowane budynki o dużej ilości okien są energooszczędne dzięki zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań dotyczących ścian, okien, systemu wentylacji czy ogrzewania. Biuro świadczy kompletną usługę związaną z opracowaniem projektu architektoniczno-budowlanego w celu uzyskania pozwolenia na budowę oraz nadzór autorski nad inwestycją.

Mgr inż. arch. PAWEL LIS ukończył Wydział Architektury Politechniki Łódzkiej pod kierunkiem prof. inż. arch. Bolesława Kardaszewskiego. Założyciel i właściciel PAWEŁ LIS ARCHITEKCI.

.

W 2015r biuro uzyskalo status EKSPERTA MURATORA w dziedzinie remontu i przebudowy domu.

 

NAGRODY/WYROZNIENIA:

REZYDENCJA BUTIKOWA, RB23 - W TOP 10 NAJCIEKAWSZYCH DOMOW W POLSCE 2020 . ARCHINEA/ONET

REZYDENCJA BUTIKOWA, RB23 - W TOP 10 NALEPSZYCH DOMOW W POLSCE 2020 . F5

BIAŁY PAWILON W OPYPACH - W TOP 10 NALEPSZYCH DOMOW W POLSCE 2015 . BRYŁA PL

DOM NA WILANOWIE. PRZEBUDOWA ROKU 2015.

 

 

 

 

CZEREŚNIOWA 9. DOM CZTEROLOKALOWY

Polska Architektura 2014

 

DOM W KLAUDYNIE

Polska Architektura 2014

 

WYROZNINIENIE PRZEZ PORTAL INTERIORES MINIMALISTAS